Aktivity spojené s vínem

Moderní vinařství nabízejí kromě výroby kvalitních vín dnes již často i řadu aktivit s ním spojených. Zákazníci totiž nemusí vyhledávat jen možnost nákupu dobrého produktu z hroznů, která spočívá v odnesení si několika lahví domů. Mnohem pravidelněji si chtějí užít i společenské atmosféry, která výrobu i spotřebu vína provází.

Degustace vína

Společenskou a zároveň poučnou aktivitu spojenou s vínem nabízejí vinařství i specializované vinotéky v podobě různých ochutnávek nebo řízených degustací. V rámci nich představuje sommeliér důležité informace o víně, seznamuje s charakteristickými rysy ochutnávaných vzorků nebo upozorňuje na jiné vlastnosti jednotlivých druhů vín či odrůd.

U vína platí zlaté pravidlo, že k jeho znalosti by se měl člověk propít. Nemůžete mít zkrátka své oblíbené víno, aniž byste jej ochutnali. A právě degustace řízená přímo profesionály z oboru vám dá nejen tuto možnost, ale také způsob, jak si lahev vína, které vám zachutnalo, zapamatovat a získat.

Dny otevřených sklepů

Zájem zákazníků o víno i o informace o jeho pěstování a zpracování je stále více na vzestupu. Nejjednodušším způsobem, jak se dozvědět zase o něco málo víc a třeba i ochutnat exkluzivní výrobky, je využít dny otevřených sklepů.

Za jeden den můžete stylem putování od jednoho sklípku ke druhému vytříbit svůj vkus i poznat spoustu nových lidí, kteří mají víno stejně rádi jako vy.

Vinná turistika

Cestování za vínem nemusí být však jen jednorázovou záležitostí, do vinařských oblastí se dnes jezdí přímo na rekreaci spojenou s vínem. Nabídka aktivit pak může během vícedenního pobytu zahrnovat vše od ochutnávek, prohlídek vinohradů, exkurzí do vinařství až po ozdravné a relaxační procedury za pomocí produktů z révy.

Trhy a festivaly

Pokud nechcete přímo romantický pobyt na jihu Moravy, netradiční zážitek pro vyznavače vína mohou nabízet trhy či festivaly. Přehlídka vín za účasti lokálních vystavovatelů slibuje vždy jak ochutnávku široké kolekce značkových produktů, tak společenské vyžití i doprovodný kulturní program. A ty k dobrému vínu patří stejně neodmyslitelně, jako památná věta, že ve víně je pravda.